Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 407 | 10 186 | 5 432 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 267 | 684 | -12 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 231 | 653 | -52 |
| Årets resultat (tkr) | 178 | 527 | -52 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 925 | 1 993 | 2 244 |
| Antal anställda | 8 | 12 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 407 | 10 186 | 5 432 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 267 | 684 | -12 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 231 | 653 | -52 |
| Årets resultat (tkr) | 178 | 527 | -52 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 489 | 545 | 621 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 437 | 1 448 | 1 624 |
| Tillgångar (tkr) | 2 925 | 1 993 | 2 244 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 740 | 562 | 35 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 261 | 76 | 260 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 924 | 1 355 | 1 950 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 925 | 1 993 | 2 244 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 8 | 12 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 301 | 849 | 1 086 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 2.6% | 6.7% | -0.2% |
| Soliditet | 25.3% | 28.2% | 1.6% |
| Kassalikviditet | 99.6% | 70.6% | 53.7% |
Pg i Linköping AB ingår i en koncern med 5 bolag. Moderbolag är VINCIT Inc. AB och koncernmoderbolag är Gran Grupo AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.